Biedrības ESMU KLĀT aktualitātes

Aprīlis, 2024

EFCNI konference


Marts, 2024

"Kas te nenotiek?"

Biedrības vadītājas Dace un Una viesojās raidījumā "Kas te nenotiek?". 

Decembris, 2023

APSVEIC MĀMIŅU STACIONĀRĀ

Decembris, 2023

MŪSU PIRMĀ ZIEDOJUMU KASTĪTE

Šodien brīnišķīgajā ģimenes restorānā Hercogs Mārupe tika novietota mūsu pirmā ziedojumu kastīte, aicinot restorāna apmeklētājus atbalstīt priekšlaicīgi dzimušo bērniņu ģimenes. Draugi ir tie, kas Tevi atbalsta gan priekos, gan bēdās, un mēs no sirds priecājamies, ka jau kādu laiku par saviem draugiem varam saukt restorānu Hercogs Mārupe un tā saimnieku Andris Rumitis.

Novembris, 2023

MAZĀM LIETĀM - LIELA NOZĪME

Vēlamies stiprināt un atbalstīt pašu mazāko bērniņu vecākus, un ticam, ka to īpaši labi spēj paveikt tieši bērnu darbiņi, kurus veidojot, arī viņi paši mācās līdzcietību.

Aicinām Latvijas skolotājus pieteikties šim sirsnīgajam projektam, kopā ar saviem skolēniem izveidojot priekšlaicīgi dzimušo bērniņu vecākiem apsveikumu ar mazuļa piedzimšanu.

Novembris, 2023

PRIEKŠLAICĪGI DZIMUŠO BĒRNU DIENA 2023


Augusts, 2023

SABIEDRISKĀ LABUMA ORGANIZĀCIJAS STATUSS!

Ar lielu lepnumu un prieku beidzot varam dalīties jaunumos, pie kuriem strādājām kādu laiku, un kurus ļoti gaidījām! Turpmāk par ziedojumiem biedrībai jūs varēsiet saņemt nodokļu atvieglojumus normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

PROJEKTS "BRĪNUMS"

Pasaulē nav lielāka brīnuma kā bērns. Apģērbu kolekciju “BRĪNUMS” sadarbībā ar biedrību “Esmu Klāt” ir radījusi Diāna Kokoreviča – tekstila dizainere un māksliniece, VDMV skolotāja, LMA vieslektore un vienas mazliet steidzīgas jaunkundzes mamma.

Jūnijs, 2023

VEIKALS PRIEKŠLAICĪGI DZIMUŠO MAZUĻU VECĀKIEM

Zinām, cik grūti ir vienuviet atrast visu nepieciešamo, ilgas piegādes un neziņa- kur vispār meklēt, tāpēc esam izveidojuši paši savu interneta veikalu, kuru pamazām papildināsim ar vairāk precēm, taču iesākumam pašas mazākās pudelītes, knupīši, 44.izmēra drēbītes u.c. noderīgas lietas.


Jūnijs, 2023

LEKCIJA GAIDĪBU CETURTDIENĀ

Informētība ir viena no pamatlietām! Maija nogalē viesojāmies Domina Shopping, lai Gaidību ceturtdienas ietvaros padalītos ar savu pieredzi ar jaunajām māmiņām gaidībās.
Kad kaut kas ir kaut nedaudz zināms, ir vieglāk kā būt neziņā.
Paldies mammām par uzklausīšanu un, lai mazie ķipari nāk pasaulē veseli un stipri!

Maijs, 2023

MĀMIŅDIENAS APSVEIKUMI MĀMIŅĀM STACIONĀROS

Šodien mēs īpaši vēlamies sveikt tās māmiņas, kuras šos svētkus sagaida slimnīcā, rūpējoties par savu priekšlaicīgi dzimušo bērniņu.

Aprīlis, 2023

MAMMU TIKŠANĀS JELGAVĀ

PALDIES JELGAVA, PALDIES JELGAVAS STIPRĀS MAMMAS!

Atskatoties uz neseno pasākumu Jelgavā, jau atkal un atkal saprotam, cik svarīgi ir būt kopā ar tiem, kas tevi saprot! Un, kurš gan vēl vairāk tas ir, ja ne mamma, kas ir bijusi līdzīgās kurpēs.


Maijs, 2023

EFCNI KONFERENCE MINHENĒ, VĀCIJĀ

Maija sākumā viena no biedrības vadītājām- Dace devās uz Minhenes piepilsētu Freisingu, kur pārstāvēja Latviju un biedrību “Esmu Klāt” starptautiskā priekšlaicīgi dzimušo bērnu vecāku organizāciju sammitā. Konferenci organizē EFCNI (European Foundation for the Care of Newbor Infants), un tajā ik gadu piedalās līdzīgu organizāciju vadītāji no visas Eiropas, kā arī citām pasaules valstīm – ASV, Kanādas, Jamaikas un citām valstīm.


uz projektu

Marts, 2023

PALĪDZI DARĪT

Biedrības interneta ziedojumu veikaliņā pieejamas dažādas krāsojamās un darba lapas, kā arī krāsojamās mandalas un zīmējumi pieaugušajiem.
Visu šo materiālu cenas noteiktas atbilstoši kāda priekšlaicīga bērniņa dzimšanas svaram. Kuram, un cik nedēļās dzimušam var uzzināt, apskatot materiālu.

Decembris, 2022

APSVEIC MĀMIŅU STACIONĀRĀ

2022. gadu noslēdzām ar sirdssiltu svētku akciju “Apsveic māmiņu stacionārā”, kas guva necerēti lielu sabiedrības atsaucību, un mums izdevās svētkos ar jaukām dāvaniņām iepriecināt ne tikai 70 priekšlaicīgi dzimušo mazuļu māmiņas, kurām svētki bija jāsagaida slimnīcās, bet arī aptuveni 250 mediķus visos Latvijas stacionāros, kuros rūpējas par priekšlaicīgi dzimušajiem bērniņiem. Jau tagad zinām, ka šī svētku akcija kļūs par ikgadēju tradīciju!

Novembris, 2022

APTAUJA “ATBALSTS PRIEKŠLAICĪGI DZIMUŠA BĒRNA MAMMAI”

Rudenī veicām priekšlaicīgi dzimušo bērnu māmiņu aptauju par tēmu “Atbalsts priekšlaicīgi dzimuša bērna mammai”, kas guva negaidītu atsaucību (vairāk kā 100 respondentu). Tika ieguldīts liels darbs, lai apkopotu saņemtās atbildes, izveidojot plašu rezultātu kopsavilkumu, kas ir nonēvērtējams informācijas avots, ko turpmāk varēsim izmantot, lai, sadarbībā ar stacionāriem, uzlabotu atbalsta sniegšanas iespējas māmiņām.

uz projektu

Novembris, 2022

PROJEKTS “DRĒBJU LĀDE”

Atklājām Latvijā vēl nebijušu projektu “DRĒBJU LĀDE”, kas priekšlaicīgi dzimušo bērnu vecākiem dod iespēju bez maksas uz laiku saņemt lietošanā vismazākā izmēra apģērbu. Projekts ir pašā sākuma stadijā, taču jau esam saņēmuši pirmos pieteikumus un vecākiem nosūtījuši nepieciešamo apģērbu.

uz projektu

Novembris, 2022

PRIEKŠLAICĪGI DZIMUŠO BĒRNU DIENA 17.NOVEMBRĪ.  

Pēc ilgāka pārtraukuma klātienē nosvinējām Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienu. Pasākuma apmeklētājus priecēja dziedātājas Alises Kantes koncerts, kā arī dažādas uzkodas un dāvanas no sponsoriem, bet bērnus izklaidēja bumbu un mīksto kluču stūrītis.


uz projektu

Jūnijs, 2022

GROZĪJUMI LIKUMĀ “PAR MATERNITĀTES UN SLIMĪBAS APDROŠINĀŠANU”

Izdevās panākt grozījumus likumā, lai turpmāk vecāki, kuriem mazuļi dzimuši, pirms māmiņai atvērta pirmsdzemdību B darbnespējas lapa, vairs nezaudēs ievērojamu daļu pabalstu, kā tas bija līdz šim.  


uz projektu

Marts, 2022

PALĪDZĪBA UKRAINAS PRIEKŠLAICĪGI DZIMUŠAJIEM BĒRNIEM

Roku rokā ar Latvijas Neonatalogu biedrību un organizāciju “Uzņēmēji mieram”, noorganizējām visnotaļ iespaidīgas palīdzības kravas nosūtīšanu Ukrainas priekšlaicīgi dzimušajiem mazuļiem. Pateicoties ziedotāju un “Uzņēmēji mieram” atbalstam, nogādājām būtiskas preces mazuļu aprūpei slimnīcās


uz projektu